Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký průměr komína vyžadují vaše krby?

Průměr komína závisí na výkonu krbu a výšce komína, ale pohybuje se standardně od 150 do 200 mm.

Z jakého materiálu jsou vyrobené vaše krbové vložky?

Krbové vložky jsou vyrobené z ocelové plechu a tepelně nejvíce namáhaná místa jsou ze žáruvzdorného materiálu – nerezu.

Jakým způsobem se přikládá do plynového krbu?

U plynových krbů se „přikládá“ dálkovým ovladačem. Je možné nastavit výšku plamene a tím i intenzitu vytápění nebo lze nastavit teplotu, které chcete v dané místnosti dosáhnout, a krb si nadále sám automaticky reguluje výšku plamene podle teploty v místnosti.

Jaké umístění krbu v místnosti doporučujete z hlediska účinnosti?

Umístění krbu nemá vliv na jeho účinnost. Záleží jen na majiteli nebo architektovi, který navrhuje dispozice interiéru. Pokud chcete krbem vytápět více místností, vyplatí se umístit jej například do středu domu, ne k obvodové stěně. Není to však nutná podmínka. Účinnost našich krbů se nezávisle od umístění pohybuje kolem 80 %.

Jak správně vybrat krb do nízkoenergetického domu?

Obecně se od krbu instalovaného v tomto typu stavby očekává nízký výkon, rychlá reakce regulace a externí přívod vzduchu.

Jaké trendy dnes převažují v oblasti krbů?

Pokud bychom se zaměřili na vizuální stránku, trendem je jednoduchost tvarů, zachování čistých linií, univerzálnost a v některých případech až strohost. Platí zde, že v jednoduchosti je krása. U tohoto typu obestavby je výhodou, že i malá změna doplňků může změnit její charakter i celkový design. Trendy v oblasti krbů směřují ke kvalitě a spolehlivosti topných zařízení. Krb si přeci nekupujeme každý den, proto je důležité vědět, co přesně kupujeme. Ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.

Pokud jste zde nenašli odpovědi na vaše otázky, napište nám!